VA Body Sculpt to nowoczesne urządzenie do nieinwazyjnego modelowania sylwetki, które łączy elektromagnetyczną stymulację mięśni (technologia HIFEM) z działaniem fal radiowych (RF). Podczas 30‑minutowego zabiegu leżysz wygodnie, a urządzenie wywołuje nawet 20 000 intensywnych skurczów mięśni (odpowiednik zrobienia tysięcy brzuszków!), jednocześnie kontrolowanie podgrzewając tkanki. Dzięki temu w jednej sesji można jednocześnie budować mięśnie, spalać tkankę tłuszczową i ujędrniać wybrane partie ciała – bez wysiłku i bólu.
Pola elektromagnetyczne (HIFEM) – generują wysokoenergetyczne impulsy powodujące tzw. supramaksymalne skurcze mięśni (do 20 000 w 30 min). Tak intensywna praca włókien mięśniowych stymuluje szybki przyrost ich masy oraz jednoczesne spalanie okolicznej tkanki tłuszczowej na drodze lipolizy.
Fale radiowe (RF) – podgrzewają głębsze warstwy tkanek (do ok. 40 °C), poprawiając ukrwienie i metabolizm. Ciepło fal RF przyspiesza rozpad komórek tłuszczowych oraz pobudza produkcję kolagenu w skórze, co skutkuje lepszym napięciem i ujędrnieniem skóry w obszarze zabiegowym.
Przyrost mięśni i siły – intensywna stymulacja HIFEM powoduje rozrost i wzmocnienie mięśni w wybranych partiach ciała, co przekłada się na większą siłę i lepszą wydolność mięśniową bez konieczności tradycyjnego treningu.
Redukcja tkanki tłuszczowej – jednoczesne działanie fal RF i skurczów mięśni przyspiesza spalanie tłuszczu. Efektem jest zmniejszenie obwodów ciała w obrębie poddanym zabiegowi (np. w talii, na brzuchu, udach czy ramionach).
Wymodelowana sylwetka – kombinacja budowy mięśni i redukcji tłuszczu pomaga uzyskać smuklejszą, bardziej atletyczną figurę. Brzuch staje się bardziej wyrzeźbiony, pośladki uniesione i zaokrąglone, a całe ciało zyskuje lepsze proporcje.
Jędrniejsza skóra – podgrzewanie skóry falami radiowymi stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra w miejscach zabiegowych staje się bardziej napięta, sprężysta i elastyczna. To dodatkowy efekt estetyczny w postaci redukcji wiotkości skóry.
Bezpieczny, komfortowy zabieg – użytkownik nie odczuwa bólu ani zmęczenia jak przy tradycyjnym treningu. Brak obciążenia stawów i kręgosłupa sprawia, że zabieg jest dostępny także dla osób, które nie mogą wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Całość odbywa się w przyjemnej atmosferze, bez ryzyka kontuzji czy przeciążenia organizmu.
Co można osiągnąć?
Zwiększenie masy mięśniowej i poprawa siły – wyraźny przyrost mięśni (np. mocniejsze uda, pośladki, brzuch) porównywalny z efektami intensywnego treningu siłowego.
Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej – redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej w obszarach poddanych zabiegowi, co przekłada się na widocznie szczuplejszą sylwetkę i mniejsze obwody ciała.
Widoczne wymodelowanie sylwetki – bardziej zarysowane mięśnie brzucha, uniesione i jędrne pośladki oraz smuklejsze, lepiej wyrzeźbione ramiona i nogi.
Poprawa napięcia i wyglądu skóry – dzięki stymulacji kolagenu skóra staje się gładsza i jędrniejsza, a ewentualne nierówności (np. cellulit) mogą ulec zmniejszeniu.
Wzmocnienie mięśni głębokich – silniejszy „gorset” mięśniowy (mięśnie brzucha, grzbietu i dna miednicy) przekłada się na lepszą stabilizację tułowia i poprawę postawy ciała na co dzień.
Kiedy efekty są widoczne?
Po 2–4 zabiegach – wiele osób odczuwa wyraźne efekty już na wczesnym etapie terapii. Mięśnie stają się twardsze i bardziej napięte, a Ty możesz zauważyć pierwsze subtelne zmiany w kształcie sylwetki oraz lekką poprawę kondycji skóry.
Po 6–8 sesjach – pojawiają się wyraźne, zauważalne rezultaty. Obwody ciała w obszarach zabiegowych ulegają redukcji, mięśnie są wyraźniej zarysowane i silniejsze, a skóra bardziej jędrna. Sylwetka nabiera sportowego, wysmuklonego wyglądu.
Pełne rezultaty – optymalny efekt modelowania sylwetki uzyskuje się zazwyczaj po serii około 8–10 zabiegów, wykonywanych 2–3 razy w tygodniu. Finalnie możesz cieszyć się zdecydowanie większą masą mięśniową przy jednoczesnym obniżeniu poziomu tkanki tłuszczowej, co daje trwały efekt wyrzeźbionego, atrakcyjnego ciała.
1. Ciąża i okres karmienia piersią.
2. Aktywny nowotwór lub niedawno przebyta operacja.
3. Poważne choroby serca i układu krążenia (np. nieuregulowane nadciśnienie, przebyty zawał).
4. Rozrusznik serca, defibrylator lub inne wszczepione urządzenia elektroniczne.
5. Metalowe implanty w obszarze zabiegowym (np. endoprotezy stawów).
6. Epilepsja lub ciężkie schorzenia neurologiczne (ryzyko wywołania napadu przez silne bodźce).
7. Ostre stany zapalne, infekcje, gorączka oraz zmiany skórne w miejscu zabiegu.
8. Niewyrównane choroby metaboliczne (np. niekontrolowana cukrzyca) lub zaburzenia krzepnięcia krwi.